- Naša levanduľa

 Hľadaj na stránke 
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

 
 
 

Kontrola na jeseň sadených odrezkov.


Ak ste na jeseň sadili odrezky levandúľspolu s nami a prikrývali ich sklenenými či PET fľašami, možete sa pozrieť, ako sa tie naše držia. Ak ste správne postupovali, zasadené odrezky sú v rovnakom stave (výzorovo), ako keď ste ich sadili.


Ak máte iba niekoľko takýchto sadeníc, môžete vykonať kontrolu, a to najmä či sa ich listy nedotýkajú fľaše, ktorou sú prikryté. V uzavretom priestore pod fľašou sa totiž kondenzuje voda, hlavne počas tohtoročnej miernej a vlhkej zimy, ktorá steká na stenách fľaše dole. Ak sa listy sadeníc dotýkajú bokov fľaše, tak táto kondenzovaná voda steká po rastlinke.


Keďže levanduľa nemá rada príliš veľa vody, a tej je v takomto počasí dosť, pri dotyku s fľašou jej listy začínajú hniť. Prejavuje sa to výrazným sčernaním listov, až kým nakoniec rastlina neodumrie. V skoršom štádiu pomôže ešte odkrytie rastlinky. Odrezky sadené v septembri - októbri dnes majú už svoje korienky. Takže počas takejto miernej zimy(plusové teploty) im nezaškodí jej odrytie, resp. upravenie polohy fľaše, aby sa nedotýkala listov sadeníc. Pri väčšom množstve sadeníc vykonať vyššie uvedenú kontrolu je ale takmer nemožné. Zostáva iba dúfať, že pri sadení odrezkov na jeseň sme odviedli dobrú prácu.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky