Sadenie na jar.
Levanduľa sa sadí na jar alebo na jeseň. Obe obdobia majú svoje pre a proti. Samozrejme, ak si zakúpime zakorenenú rastlinku v debničke, tú môžeme vysadiť kedykoľvek do vlhkej pôdy. V prvých dvoch - troch týždňoch ju polievame často. Polievame pôdu, nie samotný kvet.
Sadenie na jar .
Hlavnou výhodou sadenia na jar je, že do nástupu zimy sa viac vyvinie (vyrastie a spevnie) a do zimy vstupuje viac “pripravená”. Sadiť ju môžeme hneď, ako pominú mrazy a keď už máme odrezky (marec, apríl, začiatok mája - záleží od oblasti, kde bývame. Iné je to v Podunajskej nížine a iné pod Tatrami.) Osvedčenou metódou je vyhĺbiť jamu na určené miesto, spolovice ju zaplniť pieskom, štrkom, poliať a doň po jednom zastoknúť odrezky. Následne dorovnať čiastočne zeminou tak, aby časti odrezkov s prvými listami boli nad zemou. Prikryť ju zaváraninovou fľašou alebo zrezanou PET fľašou. Takto pripravená by mala behom 3 - 6 týždňov pustiť svoje korene. Odrezky môžeme získať z existujúcich kríkov levandule, napr. pri vykonaní jarného rezu. Po uplynutí max. 6 týždňov z nej zložíme fľašku a polievame ju častejšie, ak sa o to príroda nepostará. Nenechajme sa nepomýliť, ak odrezky po zasadení behom týždňa - dvoch začnú púšťať nové výhonky. Tento proces musí prejsť aj pod zemou, kde vytvorenie korienkov trvá trocha dlhšie. Na zakorenenie odrezky potrebujú predovšetkým teplo nad 18 stupňov. Levanduľa napriek tomu, že je suchomilná rastlina, v prvom roku výsadby by nemala by nemala trpieť nedostatkom vlahy, predovšetkým v začiatkoch rastu. Nepolievame samotnú rastlinku, ale pôdu, t.j. pri stonke. Ak sa úspešne zakorení, koncom leta ju už stačí polievať iba za veľmi suchých období, alebo keď je zo vzhľadu rastliny jasné, že nie je pevná alebo vädnú jej stonky či kvet.
Nevýhodou jarnej výsadby z odrezkov je, že ju musíme častejšie polievať a dozrieť na to, aby nevyschla. Pôda pod ňou by mala byť stále vlhká.